Verandaen ble rydda for noen uker siden. Møblene stua inn mot veggen, ting og tang tilbake i skapet og krukkvekstene under gamle dyner med gulvteppet over som skydd for kulde, vind og snø! Her skal det få stå lagra noen måneder før vi ivrig drar det fram igjen for på nytt å nyte lange, varme dager. Det er tregårdslykke! Pelargoniane i isoporesken står klar for overvintring i garasjen.
Ja nu er det andre ting vi skal lave. Der er noget dejligt ved at årstiden skifter så meget , så man må gøre noget helt andet. Jeg elsker det nordiske klima. Skiftet gør godt for sjælen. God weekend
Flink du har vært, da! Her står fortsatt en god del igjen å rydde... (men så har vi nettopp vært på et par ukers ferie). Mange hagegleder å se fram til :-)
REMEMBER! Next Bloggers Sunday Walk: Spring, April 30th
Put on your walking shoes, rubber boots, beach sandals or simply stroll with bare feet in the sand or snow - whatever, bring with your camera or paper and pen and document what you see on the day fixed and presented in next BSW-gadget, and at last link to my blog! Remember to give me a comment including your link.
Jeg er sta og nysgjerrig av natur - og vil stadig fylle på med kunnskap om det jeg ikke vet noe om - og bevare det på bloggen til glede og nytte for meg sjøl og tydeligvis andre! Det blir som en notatbok alle kan bla´i!
Støttegruppe for dammen vår
Vi trenger flere pådrivere for å få dammen tilbake til sin opprinnelige stand. Følg med på utviklingen på facebooksiden!
Translate
Søk i denne bloggen
Anbefalt søkeboks
Gammel heading
Om hovedbloggen min
Hyggelig at du titter innom! Vilt og vakkert er delt inn i temaer som redigeres etterhvert som nytt og aktuelt stoff dukker opp. Derfor kan et avsnitt se forskjellig ut fra tid til annen. Det betyr at nytt stoff nødvendigvis ikke er å finne under siste innleggsdato. Temaene dreier seg stort sett om mine interesser for blomster og planter - knytta til mat, medisin og helse, navn, arter, dyrking og stell samt kultur, kunst, mytologi, etymologi, folkeminne, litteratur, musikk, matematikk og haver hjemme og ute i den vide verden - og alt med utgangspunkt i den kunnskapen jeg har som kunst- og kulturformidler. Og.... endelig har jeg funnet bruk for tegningene/trykkene mine som har ligget og gulna på loftet i mange år!
Ja nu er det andre ting vi skal lave. Der er noget dejligt ved at årstiden skifter så meget , så man må gøre noget helt andet. Jeg elsker det nordiske klima. Skiftet gør godt for sjælen. God weekend
SvarSlettDet är nog därför det är så stor lycka att inreda trädgården igen nästa vår
SvarSlettHa en bra fredag
kram Meta
Flink du har vært, da! Her står fortsatt en god del igjen å rydde... (men så har vi nettopp vært på et par ukers ferie). Mange hagegleder å se fram til :-)
SvarSlett